
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 8 |
Stock: 510
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20794
Ext.Price$0.20794
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20794 | $0.20794 |
| 10 | $0.18492 | $1.84920 |
| 50 | $0.16445 | $8.22250 |
| 100 | $0.15127 | $15.12700 |
| 500 | $0.13914 | $69.57000 |
| 1000 | $0.12799 | $127.99000 |
| 3000 | $0.11773 | $353.19000 |
| 5000 | $0.10829 | $541.45000 |
